Bosch AdvancedRotak 36V-40-650 + AdvancedGrassCut 36 Li incl. 4.0Ah battery (2x)
  • Show all accessories
  • View all
    Bosch lawn mowers
Select an option
715,90
In stock
Specifications
Product
Product
Product number
921028
Manufacturer code
06008B9F00
Brand
Bosch
Warranty
2 years
Processing of your defect
Carry-in warranty
Physical properties
Physical properties
Weight
15 kg
Width
47 cm
Height
161 cm
Depth
108 cm
Bundle contains
No accessories
Propulsion system
Propulsion system
Power source
Battery
Maximum noise level
90 dB
Battery/battery capacity
4 Ah
Battery included
Number of batteries included
1
Minimum batteries needed for use
1
Battery platform
Bosch POWER FOR ALL 36V
Battery / battery voltage
36 V
Mowing properties
Mowing properties
Lawn surface
650 m2
Cutting width
40 cm
Container
Container capacity
50 l
Mulching function
Central cutting height setting
Number of cutting height settings
7
Minimum cutting height setting
80 mm
Maximum cutting height setting
25 mm
Mow technique
Circular mower
Cutting deck material
Plastic
Mows outside wheels
Self-driving
Collapsible handle
Rough terrain mower
Product number
Manufacturer code
F016800346
Brand
Bosch
Warranty
2 years
Processing of your defect
Via Coolblue
Battery
Battery / battery voltage
36 V
Battery/battery capacity
4 Ah
Battery charger
Battery platform
Bosch POWER FOR ALL 36V
0600878N04
Via Coolblue
Weight
3,6 kg
Height
115 cm
Power source
Maximum noise level
91 dB
Number of batteries included
Required battery/battery voltage (device)
36 V
36 V
Bosch POWER FOR ALL 36V